سود پرک

سود پرک

سود پرک در اصطلاح علمی ، همان ماده شیمیایی سدیم هیدروکسید است با فرمول شیمیایی NaOH و با نام تجاری کاستیک سودا Caustic soda میباشد ، که از در کنار هم قرار گرفتن سه عنصر سدیم ، اکسیژن و هیدروژن تشکیل میشود، که از در کنار هم قرار گرفتن سه عنصر سدیم ، اکسیژن و هیدروژن تشکیل میشود.
سود پرک در میان مصرف کنندگان خود با نام های بسیاری شناخته شده است از قبیل سود کاستیک ، سود جامد ، سود سوز آور ،سدیم کاستیک ، سدیم هیدروکسید .
این ماده ، بسهولت می‌تواند رطوبت هوا را جذب نماید و بهمین دلیل ، باید هنگام حمل و نقل ، تحت پوشش‌های حفاظتی لازم قرار گیرد. این ترکیب ، در تماس با پوست ، دارای اثر خورندگی است و برای جلوگیری از اثرات سوزانندگی آن ، هنگام استفاده باید مورد توجه قرار گیرد.

کاربرد سود پرک
سود پرک ویژگی های متنوعی دارد که همین ویژکی ها باعث می شود این ماده بسیار پرکاربرد باشد. از جمله این ویژگی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
چربی بر بسیار قوی
خنثی کننده ی محیط هاس اسیدی
تنظیم کننده ی  PH
مصارف سود پرکاستیک سودا یا همان سود پرک به دلیل ویژگی هایی که دارد در صنایع مختلف بسیاری کاربرد دارد . در ادامه مختصری از این صنایع  را ذکر کرده ایم
مهمترین و قدیمی ترین کاربرد سود پرک در صنایع کاغذسازی است که علاوه بر کاهش هزینه های تولید آن موجب بهبود شفافیت و سفیدی کاغذ می شود.
صنایع پتروشیمی یکی دیگر مصرف کنندگان عمده این ماده می باشد که در حفاری چاه های نفت به منظور سولفور زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.
سود پرک خوراکی در صنایع غذایی نظیر تولید نوشابه و مواد لبنی مصرف می گردد. همچنین در شستشوی میوه و سبزجات هم کاربرد دارد.
در تصفیه آلومینیوم از سود پرک استفاده زیادی می شود.
مصارف خانگی سود سوز آور در جهت نظافت و شستشو می باشد.
امروزه بسیاری از قالیشویی ها از سودپرک به جای شامپو و پودر شوینده استفاده می کنند.
توان چربی زدایی سود کاستیک موجب شده تا حجم زیادی از آن برای تولید صابون استفاده شود.
دیگر کاربرد های سدیم هیدروکسید پرک در صنایع تولید سرامیک ، تصفیه روغن ، تولید الکل ، چرم سازی و دباغی ، پخت مربا و تلخی گیری زیتون ، داروسازی ، صنایع بازیافت ، لوله بازکن ، شستشوی مخازن و ماشین آلات و … می باشد
بسته بندی سود پرک
سود  پرک علاوه بر بسته بندی بشکه ای، سطلی، پالت و جامبو بگ در بسته بندی کیسه ای نیز عرضه می شود که می تواند برای گروهی از مشتریان بسته به شیوه مورد نظر حمل و نقل سود کاستیک پرک و همچنین میزان مصرف، مطلوب و مورد نظر باشد.
قیمت سود پرک
قیمت سود پرک به عوامل مختلفی بستگی دارد . از جمله این عوامل به موارد زیر می توان اشاره کرد:
۱) یک از عوامل موثر در قیمت سود پرک ، قیمت ماده اولیه اصلی آن یعنی سود مایع میباشد ، قیمت سود مایع نیز تابع شرایط بورس و ارز و … می باشد. شرایط بورس و ارز ممکن است به صورت روزانه تغییر کند .برای به دست آوردن قیمت سود مایع می توانید به سایت بورس بروید.
آدرس وب سایت بورس : http://www.ime.co.ir
۲) قیمت سود پرک علاوه بر قیمت سود مایع به مکان تحویل سود پرک و داشتن انبارداری و یا نداشتن آن بستگی دارد.
۳)قیمت سود پرک به درصد خلوص آن بستگی دارد.متاسفانه برخی از تولید کنندگان سود پرک برای پایین آوردن قیمت سود کاستیک ، درصد خلوص آن را پایین می آورند و ناخالصی با آن مخلوط می کنند.
قیمت سود پرک صدرا شیمی همیشه پائین ترین قیمت است و می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سود پرک سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.
تولید کنندگان سود پرک
سود پرک در کارخانه های مختلفی تولید می شود .از جمله کارخانجات تولید کننده سود پرک می توان به سود پرک نیرو کلر و کلران اشاره کرد.
در این مطلب نام به تعدادی از کارخانه های تولید کننده سود پرک و یا همان سود سوز آور اشاره می کنیم:
۱)آراکس شیمی
شرکت آراکس شیمی تولید کننده عمده ی سود پرک ۹۸% با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه های خرید و فروش مواد شیمیایی ، تولید انواع مختلف مواد شیمیایی و مصرفی ، واردات مواد شیمیایی ، و هم چنین صادرات مواد شیمیایی تجربه درخشان دارد .آراکس شیمی بیش از ۱۰ سال است که فعالیت موفقیت آمیز خود را در زمینه ی تولید سود پرک آغاز کرده است و با وجود دشواری های بسیار آراکس شیمی در این صنعت به موفقیت رسیده است.
آدرس وب سایت: http://araxchemi.com
۲) گروه تولیدی شیمیایی کلران
گروه تولیدی شیمیایی کلران با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۱۳۶۲ تاسیس و درمساحتی بالغ بر ۲۲۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۷۵ در شهرک صنعتی سمنان به بهره برداری و با اجرای طرح های توسعه ای خود، در مساحتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ متر مربع، توانسته است میزان تولید خود را به بیش از ۲۰۰ تن گاز کلر در روز افزایش دهد.
گروه تولیدی شیمیایی کلران با بیش از سه دهه سابقه تولید و به پشتوانه تخصص و تعهد کارشناسان خود توانسته است ضمن افزایش توسعه کمی و کیفی محصولات، نسبت به استقرار سیستم هایISO9001,ISO14001,ISO10002,OHSAS18001,ISO/IEC17025 و عضویت در نظام جهانی کسب و کار(SEDEX)، عضویت در نظام جهانی(IQ Net)، اخذ تاییدیه آزمایشگاه همکار از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران، کسب گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵، کسب گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار اداره استاندارد در زمینه بازرسی و آزمون دوره ای سیلندر و مخازن کلر و اخذ استانداردهای اجباری و تشویقی و پروانه های بهداشتی برای کلیه محصولات، اقدام نموده است.
آدرس وب سایت : http://www.ccpc.ir
۳)اکسین سود
اکسین سود تولید کننده سود کاستیک پرک با استفاده از سود مایع پتروشیمی ها و واحدهای تولیدی متعبر کشور( هیدروکسید سدیم ) با ظرفیت تولید روزانه ۴۰ تن در سه واحد تولیدی می باشد.
آدرس وب سایت : http://oxinsood.com
۴)شرکت پرک بندر امام
شرکت پرک بندر امام به عنوان یکی از بزرگترین تولید كننده سود کاستیک پرک در شهر صنعتی ماهشهر در سایت شیمیایی فاز یک در سال ۱۳۸۰ شروع به ساخت نموده و در سال ۱۳۸۲ به چهار خط تولید سود پرک به ظرفیت سالانه ۹۶۰۰ تن در سه شیفت کاری شروع به کار نمود. فعالیت شرکت شامل تولید سود پرک جامد ۹۸% بوده که در کیسه های دو جداره (پلی اتیلن و پلی پروپیلن) که جهت مصرف شوینده ها و کارخانه های تولید کاغذ و روغن نباتی و تولید لبنی و پالایشگاها و پتروشیمی ها و …. تولید میگردد.
آدرس وب سایت : http://www.parak-bandaremam.com
۵)پترو گوهر پارس
گروه تولیدی گوهر شیمی در سال ۱۳۷۷ توسط چند تن از صنعت گران خبره و باتجربه جهت تولید سود کاستیک پرک (سود سوزآور) طبق استاندارد بین المللی با ثبت برند گوهر کار خود را آغاز کرد.
این شرکت با اعتقاد بر این باور كه صنایع متكی به منابع اولیه (تولید داخل کشور) باید بیش از پیش توسعه و گسترش یابد اولین کارخانه خود را در سال ۱۳۷۸ در شهرک صنعتی اشتهارد استان تهران با نام کاویان گوهر شیمی احداث نمود و با کسب تجارب بیشمار در طی زمان، توانست در سال ۱۳۸۴ با احداث دومین کارخانه خود به نام پترو گوهر پارس در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در استان خوزستان، به عنوان بزرگترین تولید کننده سود کاستیک پرک در کشور شناخته شود.
شرکت پترو گوهر پارس با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی، لابراتور مجهز کنترل کیفیت، بخش R&D و کادر متخصص، سعی در ارائه محصولی با کیفیت عالی در بسته بندی مرغوب و متنوع را دارد و بر این اساس مفتخر به دریافت گواهینامه استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین گواهینامه کنترل کیفیت ISO 9001 : 2008 از شرکت (Tuv InterCert (SAARآلمان می باشد. اگرچه در حال حاضر این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده سود کاستیک پرک با کیفیت بالا و خدمات مطلوب در کشور شناخته شده است، لیکن مجموعه پترو گوهر پارس ضمن ارتقاء محصول و تامین بازار داخلی و رفع وابستگی کشور به واردات این محصول تلاشی روز افزون را برای رسیدن به آرمان های خود که دستیابی به بازارهای منطقه ای و فرامنطقه ای می باشد را سرلوحه کار خویش قرار داده است.
این شرکت در قالب یک نظام منسجم و یکپارچه علاوه بر تامین نیاز ۵۰% از شرکت های نفتی بزرگ، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع شوینده، صنایع نساجی، صنایع کشاورزی و … کشور، توانسته است تا حد زیادی در بازارهای بین المللی نیز حضور پیدا کند.
فروش سود پرک
شرکت صدرا شیمی
فروشنده سود پرک و سود سوز آور ( سود پرک کلران ، سود پرک نیرو کلر )
تلفن ثابت :۰۳۱۳۴۵۹۷۱۲۷
تلفن همراه :۰۹۱۳۱۰۱۵۶۳۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*