انواع بمب ها و انرژی حاصل از انفجار بمب

انواع بمب ها و انرژی حاصل از انفجار بمب

۱-۱کیلوگرم تی ان تی ((TNT می تواند به راحتی یک ماشین را نابود کند .۱کیلو گرم تی ان تی ((TNT۴.۲میلیون ژول انرژی آزاد می کند .
۲-نارنجک دستی:۳۰۰گرم تی ان تی ((TNT تشکیل شده است. ۱.۳مگا  ژول انرژی تولید میکند .
۳- مین ضد تانک:۳۵کیلو گرم تی ان تی تشکیل شده است .۱۵۰ میلیون ژول انرژی آزاد می کند .
۴- بمب آتش زا:۲۵۰کیلوگرم ((TNT تشکیل شده است . ۱.۵گیگا ژول انرژی آزاد می کند.
۵- موشک هوای هدایت شونده: موشک های هستن که هنگام سقوط جوری طراحی شده که سقوط متفاوتی داشته وبه هدف بر خورد کند . ۱.۳ تن، تی ان تی(TNT) تشکیل شده است . ۵.۴ گیگا ژول انرژی آزاد می کند .
۶- بمب زمین لرزه (پسر قد بلند) : این بمب از ۴.۲ تن ،تی ان تی تشکیل شده است . این بمب ۱۸ گیگا ژول انرژی آزاد میکند و بیشتر این بمب برای هدف های بزرگ انتخاب می شود (پل ها ، تونل ها و…) .
۷- بمب گرمایش وحشی : ۱۱ تن ، تی ان تی (TNT) تشکیل شده است . نام دیگر این بمب مادر بمب ها یا ((MOAB می باشد . این بمب در حملات اخیر در سوریه استفاده شده است . وتا شعاع ۳۰۰متری هرچیزی در ارتفاعات خودش باشد را نابود می کند .
۸- پدر همهٔ بمب ها : ۴۴ تن، تی ان تی تشکیل شده است . ۱۸۴ گیگا ژول انرژی آزاد می کند . نام دیگر این بمب ((FOAB یعنی پدر بمب ها . و قدرتش هم چهار برابر بمب قبلی می باشد و حدودا ۱۲۰۰ شعاع نابود می کند .
۹- بمب نوترونی:۳۰۰تن ، تی ان تی تشکیل شده است . ۱.۳ترا ژول انرژی آزاد میکند . یک سلاح پرتوزا ارتقاع یافته است . این سلاح هم انفجار ، هم گرما وهم تششعات دارد . مثال اگر این بمب نتواند یک تانک را نابود کند ولی آدم داخل تانک را با تششعاتش از بین می برد .
۱۰- بمب الکترو مغناطیسی :۱۲۰۰ تن ، تی ان تی ((TNT  تشکیل شده است .۵ ترا ژول انرژی آزاد می کند . این بمب پالسای ایجاد می کند که وارد شبکه های الکتریکی شده وآن ها را مختل می کند .
۱۱- بمب اتمی پسر کوچیک : ۱۵۰۰ تن ، تی ان تی  تشکیل شده است . این بمب ۶۳ ترا ژول انرژی ازاد میکند . این یک بمب هسته ای هست که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت ودر هیروشیما انداخته شد که۲۰۲ هزار نفر کشته و۱۰۰ هزار نفر آنها بهپمرور زمان کشته شدن واز بین رفتن .
۱۲- بمب اتمی مرد چاق : ۲۳۰۰۰تن ، تی ان تی شکیل شده است . ۹۶ترا ژول انرژی آزاد می کند . این بمب در ناکازاکی انداخته شد سه روز بعد از بمب بمب اتمی پسر کوچیک و ارتفاع قارچ بمب مرد چاق ۸ کیلو متر بوده است نزدیک به کوه اورس بوده است .
۱۳- بمب اتمی نمکی :  ۴۰۰۰۰۰تن ، تی ان تی TNT)) تشکیل شده است . ۱.۶ پتا ژول انرژی آزاد می کند .نام دیگر این بمب ،بمب کبالت می باشد . این وقتی متفجر شود تا یک ساعت اول ۸۰ درصد از موجودات را نا بود می کند ، وتا یک ماه اخیر محل غیر سکونت می شود . علت مرگ بار بودن این موشک سرطان زا بودن کبالت موجود در این موشک بوده است . اگر صد سال هم از انفجار این بمب بگذرد یک فرد بدون لباس محافظت نمی توان بیشتر از یک ماه زنده بما ند .
۱۴- بمب(B-83) : ۱.۲ میلیون تن ، تی ان تی(TNT) تشکیل شده است . این بمب ۵پتا ژول انرژی آزاد می کند . این بمب یکی از قوی ترین بمب های موجود در ارتش آمریکا می باشد . قدرت این بمب۸۰ برابر بمب هیروشیما می باشد (پسر کوچیک) ، این بمب از دسته بمب های هیدروژنی می باشد که با هم جوشی هسته اتفاق می افتد .
۱۵-بمب هسته گرماییB-41 : این بمب از ۲۵ تن ، تی ان تی تشکیل شده است . ۶۳پتا ژول انرژی آزاد می کند . بزرگ ترین انفجار ی که آمریکا انجام داده است . آمریکا این بمب را در جزیره مارشال آزمایش کردن .
۱۶- بمب تزا : این بمب از۵۰ میلیون تن ، تی ان تی(TNT)تشکیل شده است . این بمب ۲۱۰پتا ژول انرژی آزاد می کند . وقوی ترین بمبی هست که توسط شوری منفجر شد تاشوری قدرتش رابه آمریکا نشان دهد که با این بمب نشان داد. این بمب انقدر قوی بود که امواج سه دور به دور زمین زدن وتا شعاع صد کیلومتری هر چیزی که بود به بخار تبدیل شد و تا شعاع۵۰۰  کیلو متری به صورت صد در صدی تخریب شد و از فاصله ی ۱۰۰۰ کیلو متری  این انفجار با چشم قابل دیدن بود .
نویسنده: امیرحسین غریبی

یک نظر

  1. سلام خوب بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*